Od jakiegoś czasu jesteś trzeźwy. Zaczynasz czuć się lepiej we własnej skórze. Odzyskałeś samochód, ukochaną osobę, pracę i nagle okazuje się, że tracisz równowagę na nowej drodze życia, której się nauczyłeś. Znalazłeś się na śliskim zboczu.

Upadek do tyłu

Czas mija i pewnego wieczoru musisz pracować do późna. Jesteś "zbyt zajęty", żeby pójść na jedno ze spotkań. Pójście na kolację brzmi o wiele lepiej niż cotygodniowe spotkania lub grupy terapeutyczne. Mówisz sobie, że pójdziesz w przyszłym tygodniu. Ale nadchodzi następny tydzień, a Ty musisz nadrobić zaległości w oglądaniu nowego serialu na Netflixie.

Na zewnątrz wszystko wygląda dobrze, ale w środku jesteś w kompletnym rozsypce. Ten napój lub narkotyk wygląda dziś trochę bardziej kusząco niż wczoraj. Myślisz, że jeden łyk nie zaszkodzi, prawda? Wypiję tylko jednego drinka. Nikt się nie dowie... Twoje priorytety wyleciały przez okno. Następnego ranka masz wyrzuty sumienia i zadajesz sobie pytanie, jak mogłeś ponownie wpaść w sidła nałogu?

Proces powrotu do nałogu

Nawrót nie jest pojedynczym wydarzeniem. Proces nawrotu jest naznaczony przewidywalnymi i rozpoznawalnymi znakami ostrzegawczymi, które zaczynają się na długo przed samym nawrotem.

Musiałem się tego nauczyć na własnej skórze. Wielokrotnie wracałem do nałogu, ale za każdym razem wyciągałem z tego wnioski. Mogłem spojrzeć wstecz i zobaczyć, gdzie popełniłem błędy.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy już więcej wpadać w te pułapki. Ten siedmiodniowy kurs został zaprojektowany tak, aby przerwać proces nawrotu choroby na długo przed tym, jak do niego dojdzie.

W trakcie kursu dowiesz się:

  • Poznasz cykl uzależnienia
  • Dowiesz się, jak nawrót wpływa na mózg
  • Dowiesz się, jak interweniować, kiedy jesteś w trakcie procesu powrotu do nałogu
  • Napiszesz list pożegnalny, raz na zawsze, do swojego uzależnienia
  • Stworzyć harmonogram i plan prewencji dostosowany do swoich potrzeb
  • I wiele więcej!

Rozpocznij swój kurs już dziś