Jakby wychowywanie nastolatka nie było wystarczająco trudne, rodzice muszą być pewni, że nigdy nie zawodzą w dzieleniu się swoimi lekcjami na temat nadużywania substancji z nastolatkami, jak również.

Pierwszą rzeczą, którą należy uświadomić nastolatkom są niebezpieczeństwa związane z nadużywaniem substancji. Zdecydowanie wskazując na szkodliwe skutki zarówno narkotyków i alkoholu jest najlepszym sposobem na wprowadzenie nastolatków do tematu. Choć najprawdopodobniej otrzymają w szkole jakąś sesję informacyjną na temat niebezpieczeństw związanych z nadużywaniem substancji, czasami nie zaszkodzi powtórzyć wiadomości.

Częstym narkotykiem używanym wśród nastolatków jest marihuana - Jak postrzegana jest marihuana wśród nastolatków?

Nastolatki, choć mogą wydawać się mieć swoje własne buntownicze chwile, wszystkie części dorastania, to nie może zaszkodzić powtórzyć znaczenie, dlaczego powinni unikać używania narkotyków i alkoholu. Wyjaśniając obowiązki związane z używaniem alkoholu i narkotyków, nastolatki będą świadome, jakie są najlepsze decyzje, gdy mają do czynienia z jakąkolwiek substancją.

Picie i nadużywanie narkotyków wśród nastolatków nadal jest problemem. Dzięki odpowiednim wskazówkom i radom dorosłych jest nadzieja, że nastolatki podejmą właściwe decyzje. Aby utrzymać nastolatków z dala od angażowania się w każdy rodzaj nadużywania substancji, muszą być świadomi, że podczas pozornie niewinnego udziału w piciu lub rekreacyjnym zażywaniu narkotyków może wydawać się w porządku na weekendowej imprezie ... to właśnie te wydarzenia kończą się prowadzeniem niektórych nastolatków w dorosłość nadużywania.

Układanie solidnych wytycznych dotyczących niebezpieczeństw związanych z nadużywaniem substancji przez nastolatków jest jedynym sposobem na utrzymanie tych dzieci na prostej i wąskiej drodze. Informowanie nastolatków o reperkusjach i cyklicznych upadkach związanych z używaniem i nadużywaniem substancji jest krokiem we właściwym kierunku, aby pomóc nie tylko nastolatkom, ale także całym społecznościom, w których nadużywanie substancji pozostaje ciągłym zjawiskiem.