Życie boli... taka jest prawda.

Jednym z minusów bycia człowiekiem, jest to, że stoisz w pozycji pionowej. To naturalnie może powodować wiele bólu dla ludzi. W rzeczywistości, ból pleców jest jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności na całym świecie. W życiu każdego człowieka pojawiają się bóle i dolegliwości, z którymi wszyscy musimy sobie radzić.

Jednak dla tych z nas, którzy wracają do zdrowia, nasze opcje radzenia sobie z tym bólem są nieco ograniczone. Niektórzy ludzie, którzy są w ciężkim bólu nadal zależą od narkotycznych środków przeciwbólowych, co musi być zrównoważone i zarządzane między osobą a ich lekarzem. Jeśli to wszystko możliwe, sugeruję pobyt z dala od narkotycznych środków przeciwbólowych na wszystkich kosztów. Osobiście byłem świadkiem, jak zbyt wielu przyjaciół nawraca na środki przeciwbólowe, wszystko z powodu bólu lub bólu. Może ten ból był dla nich usprawiedliwieniem, może nie. Niezależnie od tego, rzadko kończy się to dobrze. Niektórych z nich nigdy więcej nie widziałem, chciałbym wiedzieć, gdzie są.

Tak, to jest trudne, ale są sposoby na radzenie sobie z bólem bez użycia leków. Ludzie radzili sobie z bólem przez tysiące lat przed powstaniem środków przeciwbólowych, więc wiemy, że da się to zrobić.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przejść przez...

1 - Joga i ćwiczenia

Wiem, co myślisz. Joga jest dla dziewczyn w obcisłych spodniach i tatuażach z kwiatem lotosu. Fałsz!

Sztuka jogi przynosi ogromne korzyści dla twojej postawy, elastyczności, zdrowia psychicznego i ogólnej sprawności. Większość bólów i dolegliwości, których doświadczamy są spowodowane po prostu byciem w bezruchu. W naszym społeczeństwie spędzamy większość czasu siedząc i pozostając sztywnymi. Jeśli cierpisz na bóle pleców, karku, bóle głowy lub sztywność bioder, joga uczyni cuda w uśmierzaniu tego bólu.

Ponadto, endorfiny wytwarzane podczas uprawiania jogi są naturalnymi środkami przeciwbólowymi. Wyginanie i rozciąganie mięśni i ścięgien sprawi, że będziesz mniej podatny na kontuzje.

Nie odrzucaj tego, dopóki nie spróbujesz. Joga czuje się świetnie.

2 - Dostarczaj sobie witamin i składników odżywczych

Większość z nas nie ma spełniających diet. Udowodniono, że naturalne zioła i leki pomagają w bólu, a także proaktywnie leczą uszkodzenia stawów.

Większość z tych witamin i składników odżywczych można znaleźć poprzez żywność. Jarmuż, banany, dobre białka i imbir wszystkie mają korzyści dla wzrostu mięśni, siły układu odpornościowego i działają jako środki przeciwzapalne. Ale są też suplementy, które możesz przyjmować, aby dać ci dodatkowy zastrzyk witamin i składników odżywczych, których może ci brakować w samej diecie.

Niektóre przykłady suplementów wspomagających zdrowie kości i stawów to...

  • Olej rybny
  • Magnez
  • Potas
  • Witamina C
  • Witamina K

Chociaż kupowanie suplementów może stać się drogie, to nic w porównaniu z tym, ile pieniędzy przewietrzysz, jeśli codziennie będziesz kupował środki przeciwbólowe od swojego dilera. Bądź proaktywny!

RELATED: The Role Of Diet In Recovery

3 - Komunikacja i wiedzieć, kiedy odpocząć

Jeśli jesteś w odzysku, a zwłaszcza jeśli jesteś w bólu, musisz komunikować się ze swoją grupą wsparcia.

Będziesz znał swoje własne ciało lepiej niż ktokolwiek inny, a jeśli czujesz, że popychasz się zbyt mocno, to jest krytyczne, że pozwalasz ludziom wokół ciebie wiedzieć. W naszym społeczeństwie, mamy ten dziwny kompleks, w którym lubimy pchać się do naszego limitu. Chociaż jest to, co sprawia, że wiele z nas sukces (w jakiejkolwiek definicji tego słowa jest), może również prowadzić do niektórych niepotrzebnych szkód.

Proste zadania mają zdolność do iskrzenia bólu. Praca nad samochodem, podnoszenie mebli, taniec i gra w koszykówkę z przyjaciółmi. To wszystko są pozytywne i niezbędne do życia czynności. Właśnie sugerujemy, że utrzymujesz swoją sieć wsparcia poinformowaną i upewniasz się, że otrzymujesz swój odpoczynek.

Łatwo to zrobić.

4 - Akupunktura

W świecie zachodnim, wiele osób jest nadal sceptycznie nastawionych do akupunktury. Dla tych, którzy są niepewni, pozwól nam najpierw zacząć od wyjaśnienia, czym jest akupunktura i jak działa.

"Tradycyjna Medycyna Chińska postrzega ciało jako spójny jeden - złożony system, w którym wszystko w nim jest wzajemnie połączone - gdzie każda część wpływa na wszystkie inne części. Uczy, że brak równowagi w tym systemie biologicznym jest prekursorem wszystkich chorób. Ciało wykazuje objawy, gdy cierpi z powodu wewnętrznej choroby, a jeśli nie jest ponownie zrównoważony te objawy mogą prowadzić do ostrych lub przewlekłych chorób wszelkiego rodzaju."

Akupunktura patrzy, aby odsiać te "zatkane" lub zakorkowane obszary przepływu energii w organizmie. Przyklejenie cienkiej igły w skórze pozwala na ponowny przepływ energii. Z "siły życiowej" lub energii płynącej ponownie prawidłowo, ciało może teraz ponownie regulować i utrzymać swój własny optymalny poziom zdrowia.

Akupunktura zawiera również zioła i inne terapie, takie jak guacha, cupping i moxibustion - spalanie ziół na lub nad skórą - mogą być używane do wspierania leczenia.

Moja mama ma do czynienia z silnym bólem i mówi, że akupunktura działa dla niej cuda. Spróbuj!

5 - Utrzymywanie dobrej postawy i aktywność fizyczna

Zła postawa i długie okresy siedzenia to jedna z głównych przyczyn bólu pleców i złego stanu zdrowia. Każda "maszyna" musi pracować, aby była czysta. Samochody zamieniają się w kupę metalu, jeśli zbyt długo siedzą na podjeździe, podobnie jest z ludzkim ciałem.

Chociaż poruszanie się może "boleć", to wbrew intuicji, pozostanie w miejscu będzie bolało jeszcze bardziej.

Postawa odgrywa w tym dużą rolę. Jeśli masz pracę, która wymaga dużo siedzenia, są rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić niektóre z tych bólów. Na przykład, istnieją dziesiątki ergonomicznych krzeseł, które wymagają, abyś siedział prosto. Siedzenie na piłce treningowej również to zrobi.

Siedząc w ten sposób, wzmacniasz lędźwie, które będą wspierać twoją ramę i zdejmować wiele nacisku z kręgosłupa, szyi, ramion i bioder.

Zrób też kilka pompek lub skoków co kilka godzin. Wstań, wysil się, idź na spacer i poruszaj swoim ciałem. Nie prosimy, abyś biegał 3 mile w swojej przerwie na lunch, ale musisz się ruszać.

RELATED: 3 Of The Best Reasons to be in Recovery

6 - Pływanie

Czy zauważasz tutaj jakiś wzór?

Wydaje się, że wspólnym tematem w tym artykule jest to, że ruch i pozostanie luźnym pomoże dużo z bólem.

Pływanie jest prawdopodobnie najlepszą formą ćwiczeń tam jest. Jest to trening całego ciała, wzmacnia twoje serce i płuca, i nie ma praktycznie żadnego wpływu na twoje stawy. Jest to ważne, ponieważ nie chcemy sobie bardziej zaszkodzić, próbując wzmocnić nasze ciała. Bieganie na przykład może stworzyć więcej bólu w plecach i kolanach, ale pływanie nie będzie.

Jeśli będziesz pływał przez 30 minut, 3 do 4 razy w tygodniu, twój ból ustąpi. Nie ma co do tego wątpliwości.

Skup się na tym, co ważne

Nie dajmy się zwieść. Punktem tego artykułu nie jest nauczenie cię, jak być zdrowszym (chociaż jest to dodatkowa korzyść), punktem jest utrzymanie cię od nawrotu z powodu przewlekłego bólu.

Jak powiedziałem wcześniej, niektórzy ludzie mają wyniszczające warunki, w których muszą być na narkotycznych środków przeciwbólowych. Dopóki są przyjmowane zgodnie z zaleceniami, nie widzę w tym nic złego. Ale kiedy ta mała pigułka zamienia się w "jeszcze jedną", masz duży problem.

Nie ma na to magicznej odpowiedzi. Życie jest pełne problemów i moje serce wychodzi do tych, którzy mają do czynienia z przewlekłym bólem każdego rodzaju. Wierzymy jednak, że te wskazówki mogą utrzymać cię z dala od ścieżki uzależnienia i mogą mieć pozytywny wpływ na twoją szczęśliwą i radosną drogę odzyskiwania.

Pozostańcie trzeźwi moi przyjaciele... Bóg zapłać

Jeśli masz jakieś inne wskazówki, nie krępuj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej. ????