Lęk: jest prawdziwy i może sprawić, że poczujesz się absolutnie okropnie. Ciągłe zamartwianie się, poczucie, że coś jest zawsze nie tak i obsesyjne myśli to uczucia spowodowane lękiem. Może być trudno wyrazić, co tak naprawdę czujesz, gdy jesteś niespokojny. Wiele osób nie czuje się komfortowo mówiąc o swoich lękach, ponieważ boją się, że zabrzmią śmiesznie. W Grace Recovery chcemy położyć kres stygmatowi, że lęk jest zmyślony lub śmieszny. Wiemy, że lekarstwem na niepokój nie jest mówienie "za bardzo się martwisz" lub "przestań się martwić, to nie ma znaczenia". Twoje uczucia mają znaczenie.

Jeśli zmagasz się z lękiem, ważne jest, aby o tym porozmawiać. Istnieją również pewne techniki radzenia sobie, które mogą pomóc zminimalizować niepokój.

Co to jest lęk?

Lęk jest jednym z najczęstszych problemów ze zdrowiem psychicznym, jakie mogą się pojawić. Około 19% dorosłych w ciągu ostatniego roku miało zaburzenia lękowe, a 31% dorosłych doświadczyło jakiejś formy zaburzeń lękowych w ciągu swojego życia. Więc następnym razem, gdy będziesz się martwić, że nikt nie zrozumie, przez co przechodzisz, postaraj się pamiętać, że na pewno nie jesteś w tym sam.

Lęk to uczucie zmartwienia i strachu. Ponieważ lęk może być reakcją na stresującą sytuację, każdy z nas doświadcza go od czasu do czasu. Jeśli w pracy zbliża się ważna prezentacja lub jeśli masz dziecko, które często choruje, prawdopodobnie będziesz odczuwać niepokój i to jest w porządku. Zaburzenia lękowe, takie jak lęk uogólniony, wykraczają poza uczucie zmartwienia i zdenerwowania.

Uogólnione zaburzenie lękowe, znane również jako GAD, to przesadne zamartwianie się i napięcie przez wiele miesięcy. GAD może być zdiagnozowany, gdy osoba spędza sześć miesięcy lub więcej martwiąc się o coś bez konkretnego skupienia lub strachu.

Ponadto, ludzie, którzy cierpią z powodu lęku mogą również cierpieć z powodu ataków paniki od czasu do czasu. Są to intensywne chwile niepokoju, które prowadzą do pocenia się, strachu, przyspieszonego bicia serca i duszności. Są one często przerywane przez benzodiazepiny, takie jak Xanax; jednak leki te są uzależniające i nie powinny być stosowane jako rozwiązanie długoterminowe.

Skutki lęku

Podczas gdy lęk wpływa na Twoje zdrowie psychiczne, może również wpływać na zdrowie fizyczne. Ciągłe zamartwianie się i stres mogą powodować bóle mięśni, bóle głowy, uderzenia gorąca, a nawet wysokie ciśnienie krwi.

Lęk może również wpływać na Twoje relacje osobiste i zawodowe. Jeśli doświadczasz ogromnego niepokoju i nie jesteś w stanie chodzić na imprezy towarzyskie lub przebywać z przyjaciółmi, mogą oni odnieść wrażenie, że jesteś zdystansowany. Jeśli jesteś niespokojny i nie możesz się skupić w pracy, Twoja wydajność może zacząć spadać. Z tego powodu ważne jest, aby poinformować otoczenie o swoim samopoczuciu.

Dotrzyj do nich i uzyskaj pomoc

Nie bój się mówić o lęku, nie masz się czego wstydzić. Im bardziej trzymasz to w sobie i tłumisz, tym gorzej może się to skończyć. Zdziwisz się, jak bardzo ożywiające może być spojrzenie na siebie w lustrze i powiedzenie "Jestem niespokojny. Doświadczam lęku". Prawdopodobnie przyniesie to natychmiastową, tymczasową ulgę.

W radzeniu sobie z lękiem niezwykle pomocne jest również zwierzanie się przyjaciołom lub rodzinie oraz szukanie profesjonalnej pomocy. Twoi przyjaciele i rodzina z przyjemnością udzielą Ci wsparcia i zapewnią ramię, na którym możesz się oprzeć. Terapeuta lub doradca będzie w stanie pomóc Ci sięgnąć nieco głębiej i spróbować dowiedzieć się, dlaczego w ogóle doświadczasz lęku. Następnie możecie wspólnie zastanowić się nad umiejętnościami radzenia sobie, których potrzebujesz, aby poczuć się lepiej.

Ćwiczenia, medytacja i joga to również świetne zajęcia, które możesz wykonywać, gdy czujesz się niespokojny. Ćwiczenia pomogą uwolnić radosne substancje chemiczne w twoim mózgu. Medytacja i joga są wspaniałymi narzędziami do oczyszczenia głowy i zmniejszenia zmartwień.

Pozwól nam pomóc

W Grace Recovery, jesteśmy programem leczenia uzależnień z siedzibą w sercu Hollywood, CA. Wiemy, że uzależnienie może mieć wpływ na każdego mieszkańca Los Angeles i dlatego jesteśmy tu, aby pomóc. Zapewniamy luksusowe udogodnienia wraz z najnowszymi programami leczenia uzależnień w naszych programach detoksykacji i stacjonarnych programach leczenia uzależnień. Jeśli szukasz pomocy w kwestiach zdrowia psychicznego, nadużywania substancji lub leczenia uzależnień, skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc!